DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Zkouška IPO - FH

 

31. 10. - 1. 11. 2009 - IPO-FH

 

    Tento víkend jsme se zúčastnily zkoušky IPO-FH (stopařská, cizí stopa dlouhá 1800 kroků, 7 lomů z toho 2 ostré, 1 oblouk, 7 předmětů, 2 křížení, stará 3 hodiny).

    Jelikož je Sísa ještě hodně mladá, tak jsme šly pouze do počtu s tím, že kdybychom jí udělali, tak by se hezky vyjímala v PP. Sobota pro nás začala velice slibně. Hlavně díky tomu, že jsme šli druhý v pořadí ze 4 psů. Stopu jsme proletěly jak dostihovou dráhu. Paní rozhodčí se to sice líbilo, ale my víme své a budeme na tom pracovat.Stopu jsme odešly za hezkých 80b. ze 100b.

Druhý den už nebyl tak dobrý jako předchozí. Nejdřív hned ráno nás vyhodili myslivci z luk (přitom bylo dohodnuto, že ještě dva dny počkají. Ne…… blbci museli jít hned) naše šlapače. Takže museli jet na jiné louky. Když už konečně bylo našlápnuto a my jeli na první stopu, která patřila háravé čubě, tak se nám paní ztratila. Jela na druhý konec města J. A na stopě, kde jsme měly čuchat my se procházeli lidi se psem a hledali houby. Tak musel Radek jet na jinou louku našlápnout novou stopu. Tzn. že jsme čekali delší dobu než se předpokládalo (celkem 9 hodin). V 15 jsme dorazily na Sísi stopu…… Bohužel to už byl na Sísu moc velký psychický nátlak a byla moc unavená. Prostě se Sissinka nerozešla. Koukala jako když neumí do pěti počítat.

    SUMA SUMÁRUM: Sísa je úžasný stopařík, s kterým podle odborníků bude ještě velká práce. Všem ukázala že má v prdeli vrtuli a ta se musí zkrotit a ještě to všem ukáže. To že se jí nepovedla druhá stopa to vůbec nevadí. Ona si své splnila. Ukázalo mi to na čem se musí ještě pracovat a hlavně že se musí vychodit.

A jak řekl pan Zábranský:“ čuba mi to stokrát vrátí v něčem jiném.“

Jelikož je IPO-FH vrcholová zkouška, tak se Sísa strašně moc snažila. Ještě toho má hodně před sebou.

P.S.: Velká gratulace patří panu Nesládkovi s Irlandem, který ve svých 12 letech složil poslední zkoušku, která mu chyběla a může jít na zasloužený důchod. Také Lubošovi s Maxem. Max je nové plemeno budoucnosti – BOMON (kříženec BOM a NO), který ukázali nádhernou práci na stopě.

    Ještě bych chtěla poděkovat panu Nesládkovi, který mi umožnil se zúčastnit tak těžké zkoušky, získat tím další zkušenosti a dostat typy jak Sísi práci zdokonalit. Také děkuji šlapačům. Miladě, která mi šlapala stopu v sobotu a Radkovi, který šlapal v neděli. Toto jsou lidi, kteří toho mají v nohou mnoho násobně víc než kdokoliv jinej a jejichž názoru a rad si velice vážím. A hlavně naší Sissince, která to zvládla na jedničku. Tuto aktualizaci píšu v neděli večer a Sísa začala zrovna hárat, takže jí je ještě jednou ta dnešní stopa opuštěna. Já bych taky asi nechtěla čuchat J

ČUCHÁNÍ ZDAR :) :) :) :) :)

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz